RSS
 

Na poznańską mod(ł)ę. W XIX-wiecznej garderobie.

28 kwi

Biblioteczny Dział zbiorów specjalnych jest skarbnicą wielu niezwykłych i wartościowych obiektów.  Od 5 maja w Galerii Atanazego Biblioteki Raczyńskich zapraszamy na wystawę „Na poznańską mod(ł)ę. W XIX-wiecznej garderobie”.

Na ekspozycji znajdą się materiały informujące o gorących trendach i dodatkach w XIX-wiecznej modzie, zasadach stylu oraz tym, co mieściło się w szafach poznańskich dandysów i dam. Zamiast blogów modowych: rękopisy, ikonografia, druki i czasopisma ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich.

Inspiracja na wiosnę/lato 2017 nie tylko dla wielbicieli stylu retro i dowód na to, że moda na falbany nie przemija…

Podczas wernisażu  5 maja o godz. 18.00 będzie można wysłuchać wykładu Karoliny Tomczyk-Kozioł Książkę napisać by można o zaletach gorsetów. Co każda poznańska elegantka i poznański dandys w swojej garderobie mieć powinni”. 

Towarzyszyć mu będzie prezentacja sukien wzorowanych na modzie XIX wieku autorstwa Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”, a także prezentacja kostiumów z zbiorów Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Drugim wydarzeniem towarzyszącym wystawie (17 maja o godz. 18.00) będzie wykład dra Piotra Szaradowskirgo  „Narodziny nowoczesności – o modzie XIX wieku”, wzbogacony o prezentację strojów z prywatnej kolekcji wykładowcy.

Wystawa będzie prezentowana między 5 maja a 3 czerwca w  Galerii Atanazego, Al. Marcinkowskiego 23.
wstęp wolny

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Historia, Kulturalne

 

Tags:

Dodaj komentarz